Archiv

Mazars v médiích - Naši odborníci z oddělení auditu, daňového poradenství, účetního poradenství, znaleckého ústavu byli citování v následujících mediálních článcích a komentářích.

Tažení proti daňovým únikům ztěžuje v Česku život cizincům 15.10.2017

V které zemí zdanit příjmy? Zahraniční klienti bank to často vůbec neví.

Tvrdší postoj států k vymáhání daní klade stále větší požadavky nejen na finanční instituce a zejména banky, ale i na jejich klienty. Bankovní domy totiž musí oznamovat daňové nerezidenty České republiky, různé druhy jejich příjmů jako jsou dividendy, úroky nebo hrubé příjmy z prodeje majetku, ale rovněž stav jejich kont. Data předávají Specializovanému finančnímu úřadu ČR, který je pak „distribuuje“ zahraničním berňákům.

Tipy, jak se připravit na kontrolu ze strany správce daně, 10/2017

Každý z nás se už pravděpodobně setkal s daňovým řízením a vytváření a archivování dokladů pro daňové účely je pro nás rutinou. Kontrola ze strany správce daně je ovšem méně častou záležitostí a pro mnohé hrozbou. Jak se na ni lépe připravit? V článku poskytneme pár rad, jak lépe postupovat při denních úkonech a jak vhodně tvořit archiv, s kterým před správcem daně uspějete bez zbytečných problémů.

Přivýdělek při registraci na úřadu práce byl omezen, sníží se vám o odvody, 27.9.2017

Dříve si mohli občasné evidovaní na úřadu práce měsíčně přivydělat částku odpovídající polovině minimální mzdy, ať už v pracovním poměru nebo na některou z pracovních dohod. Novela zákona o zaměstnanosti ale od 29. července tu nejvýhodnější možnost, tedy přivýdělek na dohodu o provedení práce, zrušila. (Ode dne nabytí účinnosti zákona běží tříměsíční přechodné období, ve kterém bude práce na dohodu o provedení práce tolerována všem, kteří dohodu podepsali ještě před 29. červencem.)

Share